Faruk Çelik’le ilgili haberlere erişim engeli!


Bursa Şehir Gazetesi’nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı aynı zamanda AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği gibi görevlerde de bulunan Faruk Çelik hakkında yapmış olduğu haber lere erişim engeli getirildi.  Geçtiğimiz günlerde Eski Bakan Çelik’in bir televizyon programında “Kimseyle alacak verecek ve ticaretim yok. 1994 yılında belediye başkanlığına aday olunca ticari faaliyetlerimi bitirdim” açıklamasının ardından Bursa Şehir Gazetesi konuyu "Faruk Çelik’e zor sorular!" başlığı konuyu ile manşete taşıdı.

GAZETE, HAKFA A.Ş. İLE İLGİLİ İDDİALARI GÜNDEME TAŞIDI Bursa Şehir Gazetesi, Çelik’e "Sözlerinin gerçekliğini teyit etmesi için bir fırsat sunuyoruz" diyerek "Bursa’da Faruk Çelik’in çekirdek ailesinin sahip olduğu servet dudak uçuklatıyor. 2006 yılında kurulan ve Çelik’in 4 çocuğunun ortağı olduğu HAKFA A.Ş, aradan geçen 14 yılda inanılmaz bir büyüklüğe ulaştı. Şirket dev iş merkezleri, lüks konutlar, okullara kiraya verilen binalar inşa ederken bir de iplik büküm fabrikasına ve pazar lideri Erikli Su Bursa distribütörlüğüne sahip oldu. HAKFA İNŞAAT NAKLİYAT GIDA TEKSTİL BİJ. SAĞ. TURZ. DÜĞÜN SAL. PETR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 2006 yılında neden kuruldu? Kim kurdu? Kurulur kurulmaz Türkiye’nin su sektöründe lider kuruluşu olan Erikli’nin Bursa dağıtımını nasıl aldı? HAKFA 14 yıl gibi kısa bir sürede dev bir şirkete nasıl dönüştü?" şeklinde sorular yöneltti. 


HABERE VE PAYLAŞIMLARA ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ Kamuoyu bu iddialara Eski Bakan Faruk Çelik’in nasıl bir tepki vereceğini merakla beklerken, Çelik avukatı aracılığıyla söz konusu haberlere erişim engeli konulması için Bursa 3. Sulh Ceza Hakimliğine suç duyurusunda bulundu. Yayınlanan haberde Çelik’in onur ve haysiyetine tecavüz edildiği, masumiyet karinesinin ihlal edilerek FETÖ /PDY terör örgütü ile iltisaklı haberler olduğu gerekçesiyle erişimin engellenmesi talep edildi. 

Söz konusu talebi inceleyen mahkeme haberin yer aldığı linklerin ve bununla bağlantılı olan sosyal medya paylaşımlarına erişimin engellenmesine ve bunun erişim sağlayıcılarına derhal bildirilmesine karar verdi.

AJANS URFA