İşçiler mahsur kalmıştı... Urfalı vekil devreye girdi!


Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlar kapatılırken, birçok vatandaş da farklı ülkelerde mahsur kaldı. 

Kazakistan 'ın Oktava şehrinde mahsur kalan işçiler için AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı harekete geçti.

İşçilerin yurda getirilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile görüşme gerçekleştiren Vekil Özşavlı, Kazakistan Türk Konsolosluğu tarafından işçilerin ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamıştı. Kazakistan'da mahsur kalan işçilerle telefonla görüşen Vekil Özşavlı, işçilerin morallerini yüksek tutmalarını istemiş, en kısa sürede yurda döneceklerinin de müjdesini vermişti.


İŞÇİLER VAN'DA 14 GÜNLÜK KARANTİNA DA 

Viranşehirli işçilerin de aralarında olduğu Kazakistan'da mahsur kalan Türk vatandaşları, Türkiye'den gönderilen bir uçakla yurda getirildi. Koronavirüs şüphesine karşı önlem amacıyla yurtdışından getirilen Viranşehirli işçiler ve beraberlerindeki vatandaşlar Van'daki pansiyonlarda karantinaya alındı. Karantina'daki işçilerle görüşen Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, yurda dönmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirterek işçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Karantinadan sonra işçilerin memleketlerine döneceğini belirten Vekil Özşavlı, bu zorlu süreci birlik ve beraberlik içinde atlatacaklarını söyledi.

Vekil Özşavlı'ya Kazakistan'dan yurda dönünceye kadar verdiği destek ve gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Viranşehirli işçiler, karantina süresinin bitmesinin ardından aileleri kavuşmayı bekliyor.

BİHA