Onur Hareketini Şanlıurfa’da anlatıyorlar


Onur Hareketinin Şanlıurfa, Batman, Mardin, Diyarbakır ve Şırnak illerini kapsayan Güneydoğu gezisi devam ediyor. Şanlıurfa’da da temaslarda bulunan Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Onur Hareketi ile ilgili bilgiler verdi.

“Ya yolu açacağız ya da yol açacağız” sloganıyla hareket ettiklerini ifade eden Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, “Ülkenin derdinin ve tasasının ne olduğunu kavrayıp bununla ilgili fikirler ve çözümler üremeye çalışıyoruz” dedi.


Aydın, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Demokrat Partinin Eski Genel Başkanıyım. 1993 yılından beri Onur Hareketinin liderliğini yürütüyorum. Onur Hareketi bir siyasi harekettir. İnsan onurunu uğruna mücadele edecek en büyük dava olarak görülen bir siyasi hareket. Önümüzdeki dönemde seçimlerle ilgili bir sancımız bir düşüncemiz bir fikrimiz bir duruşumuz olacak bir tavrımız olacaktır. Bu tavrımız edepten yana ahlaktan yana adaletten yana olacaktır. Bununla ilgili toplumu geziyoruz, yurttaşları geziyoruz. Ülkenin derdinin ve tasasının ne olduğunu kavrayıp bununla ilgili fikirler ve çözümler üremeye çalışıyoruz. Ankara’da yerimiz var, 1993 yılında kuruldu. 1993 yılından beri yollardayız. Şanlıurfa üzerinden Türkiye genelinde biz milletimize derdimizi tasamızı niye yollarda olduğumuzu anlatıyoruz. Urfa’daki derdimiz tasamız da budur. Ülkede insanlar sıkıntıda, sıkıntı çok büyük. Bu sıkıntı hem ekonomik hem psikolojik olarak ciddi bir sıkıntı var. Bu problemle ilgili bana göre ülkenin nefesi ve dermanı kalmadı. Urfa’daki sorunları dinlemek ve Urfa’daki vatandaşla birlikte olmaktır. Kararlıyız, yollardayız. Bu milletin ferasetini bu milletin saygınlığını duruşunu sessizliğini kendi kafalarında farklı değerlendirenler çok büyük yanılgı içindeler. Biz azarlanmaktan ötelenmekten yorulduk. Bu konuda ciddi anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Bu dili kabul etmiyoruz. Bu dil uygun bir dil değil.”

AJANS URFA

[embedded content]